© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت هایکو می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد .
© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت هایکو می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد .

SolidWorks Plastics طراحی قالب های پلاستیکی

SOLIDWORKS Plastics افزونه شبیه سازی جریان قالب تزریق پلاستیک

SOLIDWORKS Plastics یک افزونه شبیه سازی جریان قالب گیری تزریقی برای بسته SOLIDWORKS CAD است. این جریان پلاستیک مذاب را در حفره قالب شبیه‌سازی می‌کند و نتیجه‌ای را به دست می‌دهد که به طراحان قطعات، طراحان قالب و سازندگان قالب‌های تزریقی کمک می‌کند تا محصولات خود را تأیید و بهینه کنند.
SolidWorks Plastics 2012 SP5 یکی از بهترین رابط های نرم افزار جامع SolidWorks می باشد که قابلیت طراحی قالب های پلاستیکی برای تزریق در نرم افزار SolidWorks می باشد. اطلاعاتی که در ماژول SolidWorks Plastics بهینه سازی شده است منجر به داشتن توانایی بیشتر در طراحی می شود تا نتایج بهتری در زمینه تزریق پلاستیک به دست آید.
Solidworks plastics طراحی قالب های پلاستیکی | هایکو

SolidWorks Plastics 2012 SP5

افزونه SP5 SolidWorks Plastics 2012 یکی از بهترین رابط های نرم افزاری جامع سالیدورکس است که توانایی طراحی قالب های پلاستیکی برای تزریق در نرم افزار سالیدورکس است. اطلاعاتی که در ماژول SolidWorks Plastics بهینه شده است با داشتن توانایی بیشتر در طراحی منجر به نتایج بهتری در زمینه تزریق پلاستیک می شود.

ویژگی نرم‌افزار SolidWorks :

نرم افزار SolidWorks از محیط های طراحی مختلفی تشکیل شده است. از پرکاربردترین محیط های این نرم افزار می توان محیط اسکچ دوبعدی، محیط ویژگی سه بعدی، محیط اسمبلی، محیط تراز سطوح، محیط شیت و محیط شبیه سازی را در نظر گرفت. SolidWorks به طور گسترده ای در صنایع قطعه سازی، قالب سازی، طراحی محصول و قالب، ورق فلز و تجزیه و تحلیل عملکرد مکانیزم استفاده می شود.

با دانلود و نصب این نرم افزار و آموزش مناسب نیازهای اولیه خود را در طراحی ایده های خود برطرف کنید.

در صنعت قالب سازی پلاستیک، برای ساخت قالب های تزریق پلاستیک، نمونه شاهد ابتدا تحت اسکن سه بعدی قرار می گیرد. با به دست آوردن نقاط ابری مربوط به محصول پلاستیکی، توسط نرم افزارهای طراحی مانند SolidWorks و Catia، تراز و مدل سازی نمونه انجام می شود

کاربرد سالیدورک پلاستیک و تعریف آن و قابلیت های آن روی سالیدورک

Solidwork Plastic ماژولی است که برای پیش بینی و جلوگیری از نقص در تولید قطعات با طراحی قالب تزریق پلاستیک طراحی شده است که با استفاده از شبیه سازی در نرم افزار Solidwork انجام می شود تا شرکت های سازنده قطعات پلاستیکی و یا طراحان قالب بتوانند با استفاده از آن بهبود بخشند. با کیفیت و حذف مجدد پرهزینه ساخت قالب و کاهش زمان تولید قالب و عرضه محصول به بازار

Solidworks Plastics برای شبیه‌سازی آسان فرآیند قالب‌گیری تزریق پلاستیک استفاده می‌شود، که به طور مستقیم به طراحان قطعات پلاستیکی و طراحان قالب‌های تزریق پلاستیک اجازه می‌دهد تا تجزیه و تحلیل پیشرفته‌ای از فرآیند تزریق پلاستیک خود داشته باشند، که دقیقاً نحوه و چگونگی ذوب شدن پلاستیک را شبیه‌سازی می‌کند.

در طول فرآیند قالب‌گیری و پر کردن قالب با مذاب نشان می‌دهد که از این شبیه‌سازی می‌توان برای پیش‌بینی شکست پر شدن قالب با مذاب استفاده کرد، که این ماژول جامد ورک به ارزیابی سریع محصول و در نتیجه انجام مجدد کار تولید قالب کمک می‌کند. که شامل هزینه بازسازی قالب و آزمایشات قالب گیری برای بهبود کیفیت قالب و محصول نهایی می باشد

Solidworks Plastics از سه بخش تشکیل شده است که بسته به نوع نرم افزار SolidWorks که نصب می کنید، قابلیت های آن تغییر می کند و سه قابلیت زیر در اختیار شما قرار می گیرد.

1 - SOLIDWORKS Plastics Standard

این ویژگی SolidWork گزینه‌ها و دستوراتی را برای طراحان قطعات پلاستیکی فراهم می‌کند که به شما امکان می‌دهد تا قطعات ساخت و ساز را در مراحل اولیه طراحی قالب در ماژول پلاستیکی استاندارد SolidWork بهینه کنید. می توانید پس از مدل سازی قطعه در محیط نرم افزار SolidWorks خود، طرح قالب را آنالیز کرده و طرح را تغییر دهید.

2 - SOLIDWORKS Plastics Professional

این ویژگی Solidwork یک روش تجزیه و تحلیل ساده و بهینه سازی آسان را برای هر طراح قالب یا سازنده قالب های تزریق پلاستیک دقیق فراهم می کند. با این ماژول Solidwork می توانید قالب های تک حفره ای و چند حفره ای ایجاد کنید. سریع تحلیل کنید همچنین می توانید این کار را برای سایر قسمت های قالب مانند اسپروها، دروازه ها و سیستم تغذیه انجام دهید. از دیگر ویژگی های این ماژول می توان به تعادل سیستم تزریق و تخمین زمان تکمیل چرخه قالب گیری و تناژ اشاره کرد. گیره قالب از نظر گیره و مقدار تزریق، که طراحی سیستم تغذیه قالب را بهینه می کند و از دوباره کاری پرهزینه ساخت قالب جدید جلوگیری می کند.

3 - SOLIDWORKS Plastics Premium

در این حالت، Solidwork شما تمامی قابلیت های مرحله دوم یا حالت ذکر شده در بالا را دارد، علاوه بر این که نرم افزار قابلیت های شبیه سازی پیشرفته و حرفه ای تری را در اختیار شما قرار می دهد که به شما امکان تجزیه و تحلیل قرارگیری خط خنک کننده قالب و قسمت ها را پیش بینی کنید محصولی معیوب یا خمیده می دهد. با استفاده از این حالت پلاستیکی SolidWorks می توانید خط خنک کننده قالب های ساده و پیچیده را تحلیل و برنامه ریزی کنید و طراحی سیستم خنک کننده را برای به حداقل رساندن زمان تولید یا قالب گیری یا چرخه قالب بهینه کنید. و هزینه های تولید را کاهش داده و قطعات تزریقی تولید شده و طراحی قالب آن و سایر پارامترها مانند بهینه سازی انتخاب مواد و پارامترهای فرآوری را برای کاهش یا حذف تولید محصولات قالب معیوب بهینه خواهیم کرد.

دانلود نرم افزار

شما می‌توانید آخرین ورژن این نرم افزار را از سایت سافت ۹۸ ( منبع ) دانلود کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هایکو با هدف ارائه قطعات استاندارد قالب و قالبسازی مانند بلوک تزریق پلاستیک ، کفشک چدنی ، میل راهنما ، بوش راهنما ، کفشک فولادی ، راهنمای فلانچ ، قفسه ساچمه ای ، رینگ سنترکننده فعالیت خود را آغاز کرده است و به اولین و بزرگترین تولید کننده قطعات استاندارد قالب در ایران شناخته شده است .

دفتر مرکزی

دفتر شرق

هایکو با هدف ارائه قطعات استاندارد قالب و قالبسازی مانند بلوک تزریق پلاستیک ، کفشک چدنی ، میل راهنما ، بوش راهنما ، کفشک فولادی ، راهنمای فلانچ ، قفسه ساچمه ای ، رینگ سنترکننده فعالیت خود را آغاز کرده است و به اولین و بزرگترین تولید کننده قطعات استاندارد قالب در ایران شناخته شده است .

دفتر مرکزی

© تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت هایکو می باشد و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد .